26 Maj, 2017
Opis obrazka.

W Renderowni Świerk powstanie „Pelikan”

Program Sponsorski Polskiej Sztuki Filmowej wesprze produkcję filmu „Pelikan” w reżyserii pani Magdy Osińskiej realizowanego przez Animoon sp. z o.o.

To pierwsza produkcja filmowa, którą mamy zaszczyt wspierać w ramach Programu Sponsorskiego realizowanego we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Dziś została podpisana umowa, w której NCBJ zobowiązało się, na potrzeby „Pelikana”, udzielić firmie Animoon znaczących zniżek na usługi Renderowni Świerk.

Opis fabuły

„Pewnego dnia, na miejskim złomowisku, krzyżują się losy 12 letniego chłopca Emila i młodego pelikana Ro. Emil interesuje się fotografią i szuka przyjaźni. Ro opuszcza rodzinną Wyspę Pelikanów i podążając za dźwiękiem muzyki, mimo ostrzeżeń swojego ojca, wyrusza w podróż do miasta. W mieście Ro ukrywa się w pokoju Emila, a jedyną osobą, która wie o jego istnieniu jest Elza – sąsiadka Emila. Ich wspólne wyjście do opery da początek zupełnie nowym przygodom. Niespodziewane pojawienie się Ro na scenie zapoczątkuje jego wielką karierę śpiewaka operowego. Dzięki kostiumowi, który nosi, ludzie nie rozpoznają w nim pelikana. Przyjaciół nie zwiedzie chwilowa stabilizacja Ro. Po piętach depcze im złośliwy Dozorca – właściciel miejskiego złomowiska, który od lat zaśmieca zatokę pelikanów. Razem będą musieli stawić czoła Dozorcy, by przywrócić spokój w zatoce. „Pelikan” jest wzruszającą i dynamiczną opowieścią o niezwykłej przyjaźni, marzeniach, akceptacji i odkrywaniu tego, kim jest się naprawdę.”

Zapowiada się niezwykle interesująco. Dołożymy wszelkich starań, aby dzięki naszym usługom ten piękny film powstał szybko i sprawnie.

Zespół Renderowni Świerk