Serwis Renderownia Świerk jest częścią Centrum Informatycznego Świerk (CIŚ).

Centrum jest odpowiedzią na dynamicznie rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania informatyczne związane z rozwojem w naszym kraju energetyki – zarówno jądrowej, jak i konwencjonalnej. Dziedzina ta potrzebuje nowoczesnych, inteligentnych i efektywnych rozwiązań informatycznych, które umożliwiają szybkie oraz bezpieczne przetwarzanie dużej ilości danych.

Centrum znajduje się na terenie położonego w pobliżu Warszawy ośrodka jądrowego w Świerku. Taka lokalizacja jest dużym atutem naszego ośrodka. Zapewnia nie tylko wysoki poziom bezpieczeństwa naszej infrastruktury, ale również codzienną współpracę z najwyższej klasy zespołami naukowo-badawczymi oraz możliwość korzystania z bogatego zaplecza laboratoryjnego i warsztatowego, w tym także jedynego w Polsce badawczego reaktora atomowego.

Centrum Informatyczne Świerk dysponuje Klastrem HPC (High Performance Computing) zbudowanym z ponad 1400 serwerów wyposażonych w ponad 31500 fizycznych rdzeni obliczeniowych (CPU) i 183 TB pamięci operacyjnej (RAM) łącznie. Teoretyczna wydajność obliczeniowa Klastra CIŚ to ok. 1050 TFLOPS. Centrum Informatyczne Świerk dysponuje zasobami dyskowymi o całkowitej powierzchni ponad 18000 TB (18 PB).

Użytkownikom Renderowni Świerk, w chwili startu serwisu, udostępniliśmy 1800 CPU i ok. 4 TB powierzchni dyskowej. Wielkości te są dynamicznie dostosowywane do zmieniających się potrzeb Klientów.

Jeśli pragniesz wiedzieć więcej o Centrum Informatycznym Świerk zapraszamy na naszą główną stronę: www.cis.gov.pl